loader image

Hakkımızda

Tek değişmezin değişim olduğu bir Dünyada, öğrencilerin kafalarını gerçeklerle doldurup bunun adına bilgi demeleri bir okul için yeterli değildir. Öğrencilerimizin becerilerini geliştirmeye ihtiyacı vardır.Bir şeyleri sorgulama ve kendi başına anlama becerisi, eğitimde ve iş hayatında olduğu kadar sporda da uyum ve işbirliğinin önemini kavrama, azim ve sabrın gereklilik bilinci, yenilik yapma ve yeniliği uygulamanın yollarını bulma… Liste böyle uzar gider.

Biltes ‘te akademik mükemmelliğe inanıyoruz çünkü tanınmış lise ve saygın üniversitelere girmenin önemli olduğunun farkındayız. Bunun anlamı; kendi alanlarını her yönüyle kavrayan ve uzmanlıklarını öğrenciler ile buluşturmak konusunda çok tecrübeli ve konularında uzman kişileri istihdam etmek ve belli bir ücret karşılığında işe almaktır.

Bununla birlikte, dengeli bir yaşamın ve kişiliğin başarılı bir kariyer kadar önemli olduğunun da farkındayız ve bu nedenle Biltes ‘te edebiyat, sanat, müzik, tiyatro ve çok çeşitli sporlara ağırlık verildiğini görebilirsiniz.

Tüm bunlar öğrencilere, sınavlarda test edilebileceklerinden daha temel şeyler öğrenebilecekleri, kendi görüşlerinden farklı görüşlere saygı duyabilecekleri ve başkalarıyla empati kurabilecekleri yönünde, hayatın her alanında farklı bakış açıları sunar.

Kendi benzersizliğimize değer verirken aynı zamanda başkalarının inanç ve gelenekleriyle iletişime geçmeli ve onları anlamaya çalışmalıyız. Biltes ’te, Avrupa ve İngiltere’de yerleşik bulunanlarla okulumuz arasındaki ortaklıklar, diğer ülkelerdeki yaşıtlarının keyif aldıkları farklı yaşam tarzlarına bir göz atmaları için İstanbul’daki gençlere bir pencere sunar. Bunun için de ebeveynleri üniversite seviyesinde bir uluslararası eğitim arayan gençler için, çevremizi saran Dünyaya mükemmel bir giriş diyebiliriz.

Yardıma mı ihtiyacınız var ?